s
((بسم الله الرحمن الرحیم))
درمان انزال زودرس مردان

دلايل ايجاد انزال زود رس در مردان :

۱ – عوامل رواني بازدارنده ( عواملي مانند اضطراب در حين عمل زناشویی ، احساس گناه يا افسرده گي ميتوانند موجب انزال زود رس شوند )

۲ - فاصله زياد بين روابط جنسي

۳ – تجربه جنسي كم ( بيشتر افراد در اوايل زندگي زناشويي دچار اين مشكل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشكل شان رفع ميگردد )

۴ - عوامل پزشكي بازدارنده ( عواملي نظير آسيب جسمي ، تداخلات دارويي در هنگام درمان بعضي بيماري ها ، مشكلات هورموني و بعضی از جراحی ها از جمله عوامل پزشكي هستند كه منجر به انزال زود رس ميشود )

 

درمان

- در حال حاضر درمان های مختلفی برای انزال زود رس وجود دارد که به صورت درمان های غیر دارویی و دارویی می باشند. داروهای مورد استفاده در درمان به دو صورت بی حس کننده های موضعی و خوراکی می باشد.

- تکنیک های مورد استفاده عبارتند از :

 تكنيك ماستر و جانسون : اين روش شامل يادگيري ، تشخيص و كنترل احساسات و رفتارهايي است كه منجر ميشود فرد به اوج نقطه لذت برسد و انزال صورت گيرد ، اين روش نياز به اراده و تمرين زياد دارد ، اما از جمله موثرترين روشهاي درماني است كه تاكنون براي درمان انزال زود رس شناخته شده است ، بر طبق آن فرد در ابتدا توسط خود يا شريكش ، تحريك ميشود و هر بار كه به نزديكي نقطه اوج لذت ميرسند ، عمل تحريك را متوقف و بعد از چند لحظه كه احساسات فروكش كرد ، دوباره اقدام مينمايند ، بعد از چند روز تمرين اوليه ، عمل زناشویی به روشي كه مرد در زير و زن در بالا قرار ميگيرد عمل تكرار ميشود به اين صورت كه مرد در زمان نزديك شدن به اوج نقطه لذت با آگاه كردن زن كه در اينجا كنترل عمل زناشویی را در دست گرفته ، او را باخبر ميسازد تا رابطه را كنترل كند ، بر طبق اين روش كه از جمله بهترين روشهاي درماني است ، فرد بعد از چندين هفته تمرين و ممارست ، به مرحله اي ميرسد كه كنترل رابطه جنسي برايش شرطي ميشود و ميتواند با كنترل احساسات خود ، هم زمان رابطه اش را زياد كند و هم شريكش را ارضاء كند . ( كليه اصول اين روش بر پايه تحريك و توقف قبل از نقطه اوج لذت ميباشد ، لذا از جمله بهترين روشها براي افزايش مهارت محسوب ميشود ) 

  تكنيك فشار : بر طبق اين روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال ، از انزال جلوگيري ميشود كه دليل جلوگيري كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كم ميشود و انزال دير انجام مي پزيرد .

 

روش دارویی:

- استفاده از کرم های بی حس کننده :

 مانند ( SS Cream (Super Secret Cream که از ۹ ترکیب و عمدتاً گیاهی می باشند ساخته شده است ولی مورد تایید FDA نمی باشد.  کرم املا نیز می تواند تا حدودی موثر باشد.

 (Lidocaine 2.5% & Prilocaine 2.5% (EMLA

 

 -داروهای SSRI :

Paroxetine  : حداقل ۳ هفته باید تجویز شود تا موثر واقع گردد ولی اگر بعد از ۶ هفته مفید واقع نشد بایستی دنبال درمان جایگزین باشیم.

Sertraline و Citalopram و Fluoxetine : مانند پاروکستین می باشند.

- TCA ها:

از این دسته داروها Clomipramine را موثرتر می دانند.

- در مواقعی که در ارکشن هم دیسفانکشن وجود دارد می توان از Sildenafil یا همان ویاگرا و یا Tadalafil با نام تجاری Cialis استفاده نمود.

- از قرص Pindolol می توان به همراه پاروکستین استفاده کرد در مواقعی که شخص به پاروکستین جواب نداده است.

- البته از قرص های ترامادول هم برای این منظور استفاده می شود ولی به جهت اعتیاد به این قرص ها و عوارض آنها استفاده از آن پیشنهاد نمی گردد و همچنین تاثیر آن قطعی نمی باشد.

داروهایی که می توان نیم تا یک ساعت قبل از نزدیکی مصرف نمود و تا حدودی کمک کننده می باشند عباتند از:

- Tab Thioridazine  25 mg SD   or

- Tab Lorazepam 2 mg SD   or

- Tab Meprobamate 200 - 400 mg SD

- البته عوارض این دارو ها را نیز باید در نظر داشت.

- ارولوژیست ها جراحی را نیز به درمان این مشکل اضافه نموده اند که مورد تایید نمی باشد.


برچسب‌ها :
نویسنده: iranianinternational | نسخه قابل چاپ | 1391/11/13 - 11:55 | 1 2 3 4 5

آخرین مطالب

محبوب ترین مطالب

آمار وبلاگ

کد های کاربر

دانلود رایگان نرم افزار طراحی و راه اندازی وب سایت